Przedszkole Baśniowa Kraina Zielonki

Robotyka

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało zapewniony najlepszy rozwój. Z tego względu oferujemy przedszkolne zajęcia edukacyjne, które pomogą najmłodszym odkrywać zainteresowania i rozwijać pasje. W naszym programie znajdują się m.in. warsztaty programowania i robotyki dla dzieci, które umożliwiają podopiecznym poznanie tych zagadnień w przystępny, angażujący i dostosowany do wieku sposób.

Nie wszystkie programy przedszkolne uwzględniają tak rozwijające cykle edukacyjne, dlatego jest to duża zaleta naszej placówki. Warsztaty z robotyki, a także zajęcia z programowania dla dzieci w przedszkolu prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dzięki temu rodzice mogą liczyć na odpowiednie podejście do wyjaśniania poruszanych zagadnień, co pozwala zaszczepić w podopiecznych ciekawość świata.

Czego dotyczą prowadzone zajęcia?

Zajęcia z robotyki dla dzieci prowadzone w naszym przedszkolu mają zróżnicowaną tematykę. Narzędziami edukacyjnymi wykorzystywanymi podczas warsztatów są zestawy LEGO, takie jak LEGO Spike oraz LEGO WeDo 2.0. To właśnie dzięki nim możliwe jest konstruowanie robotów, co pozwala w intrygujący sposób wprowadzić najmłodszych w zagadnienia z zakresu techniki oraz fizyki. Przy pomocy występujących tam mechanizmów możliwe jest m.in. wytłumaczenie zjawisk związanych z ruchem. Drugim etapem programu są warsztaty przedszkolne dotyczące programowania w środowisku graficznym. Podczas nich dzięki poleceniom wydawanym robotowi, podopieczni mają okazję poznać m.in. pojęcie algorytmu czy związki logiczne między reakcjami robota.

Zajęcia z robotyki i programowania – korzyści dla dzieci

Przedszkolne zajęcia edukacyjne dla dzieci pomagają kształtować w nich nie tylko zdolności manualne oraz motoryczne. Dzięki nim najmłodsi rozwijają precyzję podczas wykonywanych obowiązków oraz wypracowują zdolność koncentracji. Poza tym tematy obecne w programie pomagają im oswoić się z podstawami nauk przyrodniczych, a także z codziennymi zjawiskami. Dzięki ciekawej formie, programowanie oraz robotyka w przedszkolu, staną się przyjemnością.

• Zielonki, ul. Na Popielówkę 100