Przedszkole Baśniowa Kraina Wola Zachariaszowska

WYCIECZKA NA AGH

10 maja dwie najstarsze grupy – Chochliki  i Elfy – wybrały się na wycieczkę, której celem były zajęcia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach „Materiał na inżyniera” (STEAM dla przedszkolaków). Po przybyciu na wydział Odlewnictwa AGH Przedszkolaki były lekko zawstydzone, ale szybko zaciekawiły się tematem zajęć i cała trema zniknęła, za to pojawiło się mnóstwo pytań.

Wszyscy mogli przyjrzeć się z bliska, poprzez nowoczesne mikroskopy, ziarenkom piasku, a także innym elementom, które gołym okiem są niezauważalne. Dzieci miały również okazję stworzyć prototyp robota, co okazało się nie tylko bardzo łatwe, ale również przyniosło wszystkim dużo radości.

Przedszkolaki, niczym prawdziwi studenci, wykonały piaskowe odlewy w ciekawych kształtach, które na pamiątkę zabrały do domów. Korzystając z bliskości pięknego Parku Jordana, zarówno Chochliki jak i Elfy w oczekiwaniu na swoje zajęcia udały się na mały piknik, a także oddały się wesołej zabawie na pobliskim placu zabaw. Wycieczka była nie tylko wspaniale spędzonym czasem, ale również rozbudziła naukową ciekawość Dzieci i dała możliwość zdobycia nowych umiejętności.

Skontaktuj się z przedszkolem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia.

Kontakt

  • Wola Zachariaszowska,
    ul. Świętego Floriana 1
    (w budynku szkoły)

  • +48 509 617 878

  • kontakt@basniowakraina.com

  • 6.30 – 18.00