Zajęcia Judo dla dzieci

Zachęcanie najmłodszych do aktywności fizycznej poprzez angażowanie ich w ciekawe zajęcia, pozwala im przyswoić zdrowe nawyki, które są ważne na każdym etapie życia. W naszym przedszkolu dobro i rozwój podopiecznych są dla nas najważniejsze. To właśnie dlatego odbywają się u nas zajęcia judo dla dzieci. Takie treningi prowadzone są w bezpieczny sposób, przez wykwalifikowanych instruktorów ze szkoły IPPON JUDO. Przyjmują one formę zabaw ogólnorozwojowych z elementami judo. To nie tylko okazja do ćwiczenia koordynacji ruchowej, ale przede wszystkim doskonała zabawa, która uwielbiają nasi podopieczni.

Trening Judo dla dzieci – jakie są korzyści?

Celem prowadzonych zajęć jest m.in. pomoc podopiecznym w kształtowaniu umiejętności panowania nad swoją siłą i samokontrolą. Poza tym trening judo dla dzieci to okazja do nauki samodyscypliny oraz koncentracji i wytrzymałości. Wspiera on zarówno psychiczny, jak i fizyczny rozwój najmłodszych. Jest to również sport ogólnorozwojowy oraz stanowi on doskonałą bazę pod inne dyscypliny, które z czasem mogą zainteresować podopiecznych.

Jak należy się przygotować do zajęć?

Wielu rodziców zastanawia się, czy do zajęć judo dla dzieci potrzebne są specjalne stroje do ćwiczeń lub inne akcesoria. Do uczestnictwa w treningach odbywających się w przedszkolu wystarczy zwykły strój sportowy. Warto pamiętać jedynie o tym, aby koszulka i spodenki nie ograniczały ruchów, ponieważ zapewni to dzieciom komfort oraz swobodę. Nie trzeba również kupować specjalnego obuwia, gdyż na matę wchodzi się boso.

Bezpieczeństwo, rozwój i świetna zabawa

Podczas półgodzinnych treningów judo dla dzieci, odbywających się raz w tygodniu, duży nacisk kładziony jest na naukę „miękkiego upadania” i na gimnastykę oraz ćwiczenia, które pomagają ćwiczyć koordynację ruchową. Aby zapewnić największe możliwe bezpieczeństwo, podopieczni trenują na specjalnych matach piankowych. Instruktorzy zazwyczaj ćwiczą z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat, jednak w razie zainteresowania, pracują również z grupą uczestników w wieku 3 lat. Gwarantujemy, że aktywność fizyczna staje się dla naszych podopiecznych fascynującą przygodą!