Zajęcia taneczne

Aktywność fizyczna dopasowana do możliwości podopiecznych w wieku przedszkolnym pozwala im przyswajać zdrowe nawyki, a także wspierać ich ogólny rozwój i odkrywanie talentów. Z tego względu w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia taneczne dla dzieci. To połączenie nauki i znakomitej zabawy, co pozwala w ciekawy sposób spędzić czas.

W trakcie zajęć tanecznych w przedszkolu dzieci poznają podstawowe kroki różnych tańców, a także uczą się rytmu i koordynacji ruchowej. Dzięki ciekawej formie takich lekcji, podopieczni podczas nauki rozwijają swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Aby dodatkowo zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i odkrywania swoich talentów, na zakończenie roku otrzymują oni medale. Takie nagrody stanowią formę docenienia za ich dotychczasowy wysiłek oraz motywacji do dalszego działania w przyszłości.

Jakie korzyści oferują zajęcia z tańca w przedszkolu?

Nauka tańca dla dzieci w przedszkolu to doskonała forma aktywności, która stymuluje ich fizyczny oraz emocjonalny rozwój. Zajęcia taneczne prowadzone w naszych grupach przedszkolnych są bardzo dynamiczne, dzięki czemu podopieczni nie mają czasu na nudę! Pomagają one nabywać umiejętność pracy w grupie, a także komunikacji z innymi uczestnikami. To wszystko wpływa na rozwój kompetencji społecznych u naszych podopiecznych. Warto również wspomnieć o tym, że taniec poprawia motorykę u dzieci, co skutkuje większą pewnością siebie.

Zajęcia taneczne prowadzone przez profesjonalistkę

Dbamy o to, aby osoby prowadzące zajęcia w naszej placówce były specjalistami w swoich dziedzinach. Dzięki kompetentnemu gronu nauczycieli i instruktorów dzieci mają zapewnioną najlepszą możliwą opiekę i naukę dostosowaną do ich możliwości. Taniec w przedszkolu prowadzony jest przez Panią mgr. Karolinę Zadęcką, która ma najwyższą międzynarodową klasę S w obydwóch stylach tanecznych. Poza tym prowadząca posiada również wyższe wykształcenie pedagogiczno-psychologiczne oraz 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi jako instruktor tańca.