Przedszkole Baśniowa Kraina Wola Zachariaszowska

Kadra

Generated with Avocode.
Iwona Wiśniowska

Iwona Wiśniowska

Dyrektorka Przedszkola

Jestem właścicielką i dyrektorką przedszkola Baśniowa Kraina. Powołując nową placówkę zależało mi na stworzeniu miejsca przyjaznego dzieciom i rodzicom, gdzie dziecko będzie zawsze w centrum zainteresowania.

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończyłam Podyplomowe Studium Europejskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz kurs kwalifikacyjny dla kierowniczej kadry oświatowej z zakresu organizacji i zarządzania oświatą.

Cechuje mnie mnie cierpliwość, empatia oraz otwartość na drugiego człowieka.

Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych, dorosłych córek. Wolny czas spędzam z rodziną i borderką collie Daisy na wędrówkach górskich lub wycieczkach rowerowych.

 

Generated with Avocode.
Ewelina Krzystanek

Ewelina Krzystanek

Nauczycielka/Wychowawczyni

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – specjalizacja: nauczycielska kwalifikacyjna, a także studia magisterskie na kierunku geografia – specjalizacja: przyroda, wiedza o społeczeństwie.

Systematycznie staram się doskonalić swój warsztat pracy biorąc udział w szkoleniach i kursach dla nauczycieli. Uczestniczyłam między innymi w:

 • Kompleksowym Kursie Animatora Zabawy – Famiga,
 • warsztatach muzyczno – teatralnych w Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni,
 • szkoleniach doskonalenia zawodowego nauczycieli w Małopolskim Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli,
 • konferencjach organizowanych przez wydawnictwo MAC Edukacja,
 • Kursie Przygotowawczym dla Wychowawców Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.

W przedszkolu prowadzę również comiesięczne warsztaty geograficzne, mające na celu rozbudzanie zainteresowania światem przyrody oraz zachęcenie dzieci do aktywności badawczej.

Praca z dziećmi daje mi mnóstwo radości i satysfakcji. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielką, ale również przyjaciółką. Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem.

Generated with Avocode.
Iwona Suder

Iwona Suder

Nauczycielka/Wychowawczyni

Wykształcenie:

 • Studia licencjackie: Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Krakowie, Kierunek: Pedagogika, Specjalność: Praca opiekuńczo – wychowawcza.
 • Studia magisterskie: Akademia Ignatianum w Krakowie, Wydział Pedagogiczny, Specjalność: Pedagogika Rodziny.
 • Studia podyplomowe: Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Krakowie, Kierunek: Pedagogika, Specjalność: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Po skończeniu studiów, zawsze marzyłam o pracy z większą gromadką dzieci. Przypadek sprawił, że trafiłam do Baśniowej Krainy i tak już pozostało. Moją pasją są dzieci oraz rozwój osobisty. Nigdy nie podchodziłam do swojej pracy jak do wykonywania określonego obowiązku, lecz traktowałam ją jak przyjemność i nowe wyzwania. Traktuję każde dziecko tak jakby było „moje”. Największą radość sprawia mi uśmiech, czy ciepłe słowo od „małej istotki”.

Uczestniczyłam w wielu kursach, szkoleniach oraz warsztatach związanych z moją pracą organizowanych przez: Wydawnictwo Nowa Era, Grupę MAC S.A, Fundację Uniwersytetu Dzieci, Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego, Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni, Akademię Edukacji, Małopolski Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy Ośrodku Twórczej Edukacji Kangur.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą Lilianki, która obecnie jest w wieku przedszkolnym.

 

Generated with Avocode.
Paulina Wolsza

Paulina Wolsza

Nauczycielka/Wychowawczyni

Jestem absolwentką pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Uniwersytecie Jagiellońskim w stopniu licencjackim, a także studiów magisterskich na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Swoje kwalifikacje podnoszę poprzez udział w rozmaitych kursach i szkoleniach np. o tematyce pozytywnej dyscypliny w grupie, edukacji matematycznej przez zabawę, doskonalenia czytania różnymi metodami, wpływu muzyki na rozwój dziecka, a także jestem certyfikowanym opiekunem kolonijnym.

Swoją przygodę z najmłodszymi rozpoczęłam od wolontariatu w świetlicy przy kościele, następnie pracowałam w żłobku, po czym w 2018 roku związałam się z „Baśniową Krainą”. Począwszy od pracy jako pomoc w grupie średniej. Pod moją opieką była zarówno grupa dzieci starszych jak i zerówka. Pracę z dziećmi uważam za pracę marzeń, ponieważ daje mi wiele satysfakcji oraz radości. Z przedszkolakami żaden dzień nie jest taki sam. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem, a także traktować każde dziecko indywidualnie. Jestem osobą cierpliwą, spokojną i troskliwą, co pomaga mi jeszcze bardziej dbać o moich podopiecznych, tak by w grupie czuli się zaakceptowani, potrzebni, a także z radością przekraczali próg przedszkolnej sali.

Prywatnie jestem wielbicielką zwierząt i posiadaczką psa rasy Golden Retriever imieniem Rico. Nie potrafię żyć bez muzyki – dzień rozpoczynam od włączenia ulubionej piosenki bądź radia. W wolnej chwili lubię nadrabiać zaległości kinowe oraz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Generated with Avocode.
Joanna Zagól

Joanna Zagól

Nauczycielka/Wychowawczyni

Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Pedagogika Szkolna z Edukacją Czytelniczą i Medialną, następnie studia podyplomowe na kierunku  Logopedia oraz w zakresie Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Regularnie  uczestniczę w kursach i szkoleniach dla nauczycieli, a także czytam artykuły oraz książki w celu pogłębienia  swoich umiejętności i wiedzy dotyczącej m.in. rozwoju dzieci, nowych metod pracy czy sposobów postępowania w przypadku pojawienia się różnych trudności wychowawczych i dydaktycznych.

W pracy z dziećmi dążę do bycia nauczycielem twórczym i kreatywnym, który dzięki swoim pomysłom i proponowanym aktywnościom wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. W kontaktach z najmłodszymi opieram się na zbudowaniu atmosfery pełnej zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Niezwykle istotne jest dla mnie kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości. Jestem osobą  o wesołym usposobieniu, a dzięki temu kieruję się zasadą, że dzieci najwięcej uczą się poprzez zabawę. Zaangażowanie moich podopiecznych w realizację wymyślanych przeze mnie zadań przynosi mi wielką satysfakcję i nieustannie motywuje do dalszej pracy.

Prywatnie jestem mamą Zuzi i Kacperka, a także opiekunką uroczego czworonoga o imieniu Cziko. Swój wolny czas lubię poświęcać na rodzinne spacery, wyjazdy i szaleństwa . Lubię tańczyć, śpiewać, grać na gitarze, a także rozwijać swoje talenty kulinarne.

Generated with Avocode.
Sylwia Dąbrowska

Sylwia Dąbrowska

Nauczycielka/Wychowawczyni

W przedszkolu “Baśniowa Kraina” pracuję od 2020r. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana oraz Studium Pedagogiczne UJ. Interesuję się psychologią wychowawczą, jak i psychologią zwierząt. W wolnym czasie spaceruję z psem i uczę się języka hiszpańskiego.

Generated with Avocode.
Gabriela Zgoda

Gabriela Zgoda

Nauczycielka Logopedka

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Logopedia na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w
Krakowie. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mam przekonanie, że nauka przez zabawę jest w stanie przynieść wiele rezultatów, dlatego podczas zajęć chętnie wykorzystuję różne gry i zabawy.

Staram się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, uwzględniając nie tylko jego potrzeby, ale także zainteresowania.
Zaangażowanie dzieci w pracę na zajęciach oraz ich postępy sprawiają, że czuję satysfakcję i motywację do ciągłego rozwoju.

Generated with Avocode.
Natalia Mazurek

Natalia Mazurek

Asystentka Nauczycielki Przedszkola

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Pedagogika Społeczno-Opiekuńcza na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. To nie koniec mojej przygody z nauką. Aplikuję na studia II stopnia na tym kierunku.

Moja przygoda z przedszkolem oraz pracą z dziećmi zaczęła się w 2019 roku na stanowisku asystentki nauczycielki, na którym jestem do dziś.  Dzięki pracy z dziećmi pogłębiam swoje zainteresowania związane z plastyką oraz tworzeniem wszelkiego rodzaju ozdób i dekoracji, które tworzą nasze przedszkole wesołym i kolorowym.

Przeżywając swój pierwszy Dzień Nauczyciela otrzymałam piękny cytat :

” Trzeba wielkiego serca by kształtować młodych ludzi .”

Osobiście uważam że ten cytat idealnie oddaje pracę z najmłodszymi oraz naszym podejściem do dzieci.

Generated with Avocode.
Karolina Szczygieł

Karolina Szczygieł

Asystentka Nauczycielki Przedszkola

Jestem studentką ostatniego roku psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Pedagogicznego UJ. W ramach dodatkowej działalności akademickiej prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu psychologii. Ukończyłam szkolenie realizowane przez NPDN Studio Psychologiczne i uzyskałam tytuł Trenera Umiejętności Społecznych, a umiejętności zdobyte podczas szkolenia wykorzystuję w swojej pracy w przedszkolu. Swoją przyszłość wiążę z pracą z dziećmi jako psychoterapeutka dzieci i młodzieży.

W wolnym czasie uwielbiam podróżować i odwiedzać nowe miejsca, choćby pieszo. Dużo radości daje mi czas spędzony z moimi dwoma kotkami – Gotye’m i Kimbrą.

Generated with Avocode.
Aleksandra Przęzak - Dudek

Aleksandra Przęzak - Dudek

Asystentka Nauczycielki Przedszkola

Jako studentka pierwszego roku na kierunku Pedagogika w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego i asystentka nauczycielki w przedszkolu, intensywnie rozwijam się, łącząc teorię z praktyką. Moje wcześniejsze doświadczenia zdobyte jako opiekun w żłobku kształtują moje podejście do pracy z najmłodszymi.

Moje zainteresowania obejmują nie tylko obszar pedagogiki, ale także film i seriale, co pozwala mi wnosić kreatywne elementy do zajęć. Ponadto, uwielbiam zwierzęta, co dodaje mi empatii i cierpliwości w pracy z dziećmi.

Kontakt z innymi ludźmi jest dla mnie istotny, a praca w przedszkolu daje mi okazję do budowania pozytywnych relacji z dziećmi, rodzicami oraz innymi pracownikami placówki.

Chcę dalej pogłębiać swoją wiedzę i pasję, integrując naukę z praktyką oraz tworząc inspirujące środowisko dla rozwoju najmłodszych.

Generated with Avocode.
Beata Krawczyk

Beata Krawczyk

Pracownik Przedszkola

Z przedszkolem Baśniowa Kraina jestem związana od 2013 roku. Przede wszystkim zajmuję się wydawaniem posiłków, ale pomagam również w opiece nad dziećmi. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i radość.

Cieszę się, że współuczestniczę w bardzo ważnym okresie kształtowania i rozwoju najmłodszych.

Generated with Avocode.
Marta Jasiówka - Zelek

Marta Jasiówka - Zelek

Pracownik Przedszkola

W “Baśniowej Krainie” pracuję już kilka lat, jednak praca z dziećmi towarzyszy mi dużo dłużej. Przedszkole jest dla mnie miejscem, z którego czerpię dobrą energię i codziennie przychodzę do niego z uśmiechem. Wielką radość sprawia mi to, że każdego dnia mogę towarzyszyć młodym ludziom w odkrywaniu świata i być dla nich wsparciem w tym, czasami trudnym, zadaniu. Poza opieką nad dziećmi uczestniczę w przygotowywaniu dekoracji i ozdób do uświetnienia wszelkiego rodzaju okazji, co sprawia mi wiele satysfakcji.

Generated with Avocode.
Renata Sosnowska

Renata Sosnowska

Pracownik Przedszkola

Z przedszkolem “Baśniowa Kraina” związana jestem od kilku lat. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i radości, a codzienne wyzwania nie pozwalają się nudzić. Każdego dnia mogę nauczyć się czegoś nowego i poszerzyć swoje horyzonty. W kontakcie z dziećmi pomagają mi cierpliwość i łagodność. Praca w przedszkolu przynosi mi wiele ciekawych doświadczeń, a uśmiechy przedszkolaków wynagradzają wszystkie trudności.

Skontaktuj się z przedszkolem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia.

Kontakt

 • Wola Zachariaszowska,
  ul. Świętego Floriana 1
  (w budynku szkoły)

 • +48 509 617 878

 • kontakt@basniowakraina.com

 • 6.30 – 18.00