Akademia Odkrywców

Zainteresowania i pasje, dzieci mogą odkrywać już od najmłodszych lat, a my – dorośli, jesteśmy blisko nich po to, aby ich w tym wspierać. W naszym przedszkolu podchodzimy indywidualnie do każdego podopiecznego, a także oferujemy wiele zajęć edukacyjnych, które pomagają we wszechstronnym rozwoju. Doskonale wiemy, że nie wszystkie programy przedszkolne uwzględniają warsztaty, podczas których dzieci mogą przyswoić wiedzę z zakresu chemii, fizyki czy biologii. Z tego względu w naszej placówce proponujemy Akademię Odkrywców.

To zajęcia edukacyjne, podczas których podopieczni mogą zdobywać przydatną wiedzę, w przystępny oraz dostosowany do ich wieku sposób. Przede wszystkim ma to formę zabawy, dzięki czemu dzieci czują się zainspirowane do tego, aby zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi. Nasz autorski program sprawia, że warsztaty przedszkolne są idealną okazją do rozbudzenia kreatywności, a także samodzielnego myślenia.

Zajęcia, w których dzieci biorą aktywny udział

W naszym przedszkolu uważamy, że najlepszą metodą nauki jest zabawa, w której dzieci biorą aktywny udział. Z tego względu pomagamy im wykształcić umiejętność zadawania pytań oraz wspieramy w budowaniu pewności siebie. Program zajęć przedszkolnych opracowany jest przez wykształconych pedagogów, a wszystkie poruszane zagadnienia pozwalają dzieciom na lepsze zrozumienie otaczającego je świata. Warsztaty edukacyjne będą również doskonałym przygotowaniem dla podopiecznych do dalszych etapów nauki i okazją do odkrycia swoich zainteresowań.

Jakie są korzyści z uczestnictwa w warsztatach Akademii Odkrywców?

Program naszych warsztatów przedszkolnych został tak opracowany, aby pomagał rozwijać w dzieciach kreatywne i niestandardowe myślenie. Poza tym zajęcia edukacyjne to także doskonała okazja do ćwiczenia umiejętności pracy w grupie, która jest niezwykle ważna na każdym etapie życia. Dzięki podejmowanym zagadnieniom podopieczni mogą swobodnie eksplorować świat, a także weryfikować własne przypuszczenia oraz teorie poznawcze. Jesteśmy pewni, że te ciekawe warsztaty rozbudzą w dzieciach chęć ciągłego pogłębiania wiedzy o otaczającej je rzeczywistości.