Rytmika

Rodzicom zależy, aby ich dzieci miały zapewniony holistyczny rozwój, a my wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom, angażując doświadczonych nauczycieli i specjalistów. Rytmika w przedszkolu to zajęcia, które nie tylko pomagają kształtować słuch i wrażliwość muzyczną, ale również wspierają rozwój emocjonalny, intelektualny oraz fizyczny. Prowadzone w intrygujący sposób, stają się także doskonałą zabawą, która sprawia podopiecznym wiele radości i frajdy.

Jakie są cele rytmiki w przedszkolu?

Nasi podopieczni są zafascynowani światem pełnym kolorów oraz dźwięków. Aby ich wspierać w poznawaniu otaczającej rzeczywistości, oferujemy w przedszkolu wiele zajęć. Wśród nich znajduje się rytmika dla dzieci, której celem jest m.in. rozwój mowy poprzez śpiewanie piosenek i ćwiczenia logorytmiczne. Granie na instrumentach perkusyjnych i wystukiwanie ćwiczeń rytmicznych pozwala im także kształtować słuch. Podczas wykonywanych aktywności podopieczni uczą się również odróżniania dźwięków, tempa, dynamiki, metrum i rozwijają orientację muzyczną.

Rytmika dla dzieci, która łączy zabawę i naukę

Doskonale wiemy, że dzieci potrzebują wielu bodźców, a utrzymanie ich uwagi stanowi nie lada wyzwania. Z tego względu rytmika w przedszkolu prowadzona jest z wykorzystaniem różnych sygnałów dźwiękowych i wielu oryginalnych akcesoriów. Są one związane z motywem konkretnych zajęć (np. pory roku czy Dzień Kota) i stanowią intrygujące elementy dla naszych podopiecznych. Kreatywne ćwiczenia grupowe i tańce również wywołują uśmiech na dziecięcych twarzach, równocześnie spełniając założone cele.

Nasze zajęcia wspierają holistyczny rozwój dziecka

Ćwiczenia, zabawy oraz tańce wykonywane podczas rytmiki wzbudzają zainteresowanie dzieci i pomagają im rozwijać twórcze myślenie. Poza tym dzięki nim podopieczni mogą uczyć się pracy w grupie, nabyć płynność ruchów oraz dobrą koordynację, które przydają się na każdym etapie życia. Jesteśmy pewni, że wspólne aktywności będą rozwijającą i pełną radości przygodą dla każdego dziecka.

Zajęcia prowadzone przez profesjonalistkę

Rytmika dla dzieci w przedszkolu prowadzona jest przez Panią Magdalenę Rutkowską – matkę trójki dzieci i absolwentkę Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Wychowanie Muzyczne w Zakresie Sztuki Artystycznej. Pani Magdalena przez długi czas śpiewała i grała na skrzypcach w folklorystycznych zespołach muzycznych, a od 15 lat wspiera rozwój dzieci prowadząc rytmikę. Ciekawe zainteresowania (muzyka ludowa, poważna, filmowa i podróże) oraz kreatywny umysł stanowią dla Pani Magdaleny stałą inspirację do tworzenia własnych tańców, zabaw oraz ćwiczeń ruchowych dla dzieci w przedszkolu.