WARSZTATY PRZYRODNICZO-GEOGRAFICZNE

24 lutego odbyły się comiesięczne warsztaty przyrodnicze-geograficzne.

Zbliża się koniec zimy, dlatego była to ostatnia szansa na zagłębienie się w mroźne tematy oraz przypomnienie sobie i poznanie nowych informacji o śniegu.

W naszym przedszkolu nie brakuje małych naukowców, dlatego też wszyscy z chęcią wzięli udział w zimowych eksperymentach. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak powstaje śnieg i przeprowadzić doświadczenie obrazujące to zjawisko.

Dzieci mogły również zobrazować eksperymentem topnienie śniegu i zapoznać się z przyczynami i mechanizmami je wywołującymi.

Dzięki tym zajęciom dzieci wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą, a przeprowadzone doświadczenia nie tylko przyniosły im wiele radości, ale także pozwoliły lepiej zapamiętać zdobyte informacje.