Przedszkole Baśniowa Kraina Wola Zachariaszowska

WARSZTATY EKOLOGICZNE – BAJKI RZUTEM NA TAŚMĘ

 

W ramach realizacji naszego projektu edukacyjnego zapraszam serdecznie wszystkie dzieci na warsztaty ekologiczne pt. „Bajki rzutem na taśmę”, które odbędą się w naszym przedszkolu w dniu 17.04.2024r. (środa) od godz. 9.00.

 

Na warsztatach dzieci dowiedzą się, jak kiedyś oglądali bajki ich dziadkowie i rodzice, jaki morał niesie za sobą dana bajka, jak powstaje cień i jak go wykorzystać w zabawie.

Dzieci rozwiną kreatywne i abstrakcyjne myślenie, umiejętność przyjmowania różnych ról w grupie, a także koncentrację uwagi i umiejętność współpracy.

Podczas warsztatów dzieci będą oglądać bajkę na zabytkowym rzutniku slajdowym, następnie odszukają w niej wartości, jakie za sobą niesie, w kontekście współczesnych zagadnień i problemów zawartych w podstawie programowej. Po prezentacji bajki uczestnicy warsztatów odegrają własne bajki na zasadzie teatru cieni, a otrzymane postacie do teatru cieni zabiorą do domu.

Skontaktuj się z przedszkolem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia.

Kontakt

  • Wola Zachariaszowska,
    ul. Świętego Floriana 1
    (w budynku szkoły)

  • +48 509 617 878

  • kontakt@basniowakraina.com

  • 6.30 – 18.00