PODRÓŻ PALCEM PO MAPIE ŚWIATA – GRENLANDIA

31 stycznia, nasz comiesięczny cykl zajęć “Podróże palcem po mapie świata” zabrał tym razem wszystkie przedszkolaki na mroźną Grenlandię. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły poznać dokładnie to miejsce, jego kulturę, zwyczaje, tradycje i przyrodę.

Nie zabrakło wielu ciekawych aktywności – dzieci mogły zawitać do domów Inuitów i przekonać się jak wygląda igloo oraz spróbować łowienia ryb w przeręblu.

Dzień obfitował także wiele aktywności fizycznych połączonych z poznawaniem Grenlandii. Przedszkolaki miały za zadanie przemieszczać się po lodowych krach, czy przechodzić pod lodowymi soplami.

Wszystkie grupy wykonały również piękne prace plastyczne związane z Grenlandią i dodały kolejne miejsce do swojego przedszkolnego paszportu podróżnika. Był to dzień pełen atrakcji, ale także zdobywania wiedzy i nowych umiejętności .