Przedszkole Baśniowa Kraina Wola Zachariaszowska

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

W ubiegły piątek nasze przedszkole miało niezwykłą przyjemność gościć doświadczonego pszczelarza, który przeprowadził fascynujące warsztaty pszczelarskie dla dzieci. Warsztaty te były pełne ciekawych informacji oraz niezapomnianych wrażeń.

Na początku spotkania przedstawiono dzieciom historię bartnictwa. Prowadzący opowiedział o dawnych bartnikach, którzy zajmowali się hodowlą pszczół w lasach oraz o tym, jak zmieniło się pszczelarstwo na przestrzeni wieków. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym, jak ważne były pszczoły dla ludzi już wiele lat temu.

Zaprezentowano dzieciom żywe pszczoły w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci mogły zobaczyć, jak pszczoły pracują, oraz dowiedzieć się, jak rozpoznać różne rodzaje pszczół: robotnice i królową. Szczególną atrakcją było poszukiwanie królowej pszczół, która była chroniona przez otaczające ją robotnice. Dzieci z ogromnym entuzjazmem obserwowały królową i dowiedziały się, jak ważna jest jej rola w ulu.

Kolejnym punktem programu była prezentacja wosku pszczelego. Przedstawiono, jak wygląda wosk, jak się go zbiera i do czego jest wykorzystywany. Dzieci mogły dotknąć wosku i powąchać jego charakterystyczny zapach, co było dla nich nowym i ekscytującym doświadczeniem.

Na zakończenie warsztatów prowadzący zaprezentował róg, na którym zagrał. Opowiedział dzieciom, że dawniej używano takich rogów do komunikacji w lesie, a także do sygnalizowania ważnych wydarzeń, w tym momentu rozpoczęcia zbioru miodu. Dzieci były zachwycone i zaskoczone dźwiękami, które usłyszały.

Warsztaty zakończyły się wspólnym podziękowaniem za niezwykle pouczające i interesujące spotkanie. Dzieci były pełne entuzjazmu i jeszcze długo rozmawiały o pszczołach, które stały się ich nowymi ulubieńcami. Warsztaty te na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Skontaktuj się z przedszkolem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia.

Kontakt

  • Wola Zachariaszowska,
    ul. Świętego Floriana 1
    (w budynku szkoły)

  • +48 509 617 878

  • kontakt@basniowakraina.com

  • 6.30 – 18.00