Przedszkole Baśniowa Kraina Wola Zachariaszowska

PODRÓŻE PALCEM PO MAPIE ŚWIATA – MEKSYK

 

Dnia 7 marca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu “Podróże palcem po mapie świata”.

Tym razem przenieśliśmy się do gorącego Meksyku, by poznać jego kulturę, tradycję i inne związane z nim ciekawostki. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się gdzie znajduje się Meksyk i jakie są jego symbole narodowe. Dzieci otrzymały list od kolegi z tego kraju, który chciał opowiedzieć im jak żyje się po drugiej stronie świata.

Dzięki filmom edukacyjnym i prezentacjom multimedialnym przedszkolaki poznały ludowe stroje oraz przysmaki, którymi zajadają się dzieci w Meksyku. Wszyscy mieli również okazję wziąć udział w zabawach inspirowanych meksykańską muzyką.

Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość rozbicia piniaty, z której wypadło wiele słodkości. Na zakończenie dnia przedszkolaki przygotowały piękne prace plastyczne inspirowane Meksykiem, a także każdy wykonał kolorowe meksykańskie sombrero.

To już kolejny kraj, który dzieci wpisały do swojego paszportu podróżnika i mamy nadzieję, że wiele nowo poznanych informacji zainspiruje ich do dalszego odkrywania świata!

Skontaktuj się z przedszkolem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia.

Kontakt

  • Wola Zachariaszowska,
    ul. Świętego Floriana 1
    (w budynku szkoły)

  • +48 509 617 878

  • kontakt@basniowakraina.com

  • 6.30 – 18.00