KONKURS RECYTATORSKI

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI DO UDZIAŁU W KONKURSIE RECYTATORSKIM POD HASŁEM:

„WAKACYJNE SAFARI”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ DNIA 07.06.2023r.

Zasady uczestnictwa:

• konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki,
  • konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o zwierzętach egzotycznych,
  • zgłoszenia do konkursu należy kierować do nauczyciela w  swojej grupie,
  • tekst utworu, tytuł i nazwisko autora należy dostarczyć do dn. 05.06.2023 do nauczyciela prowadzącego w grupie,
  • mile widziane stroje nawiązujące do wiersza i rekwizyty.

Kryteria oceny:

• dobór utworu- zgodność z tematyką,
  • znajomość tekstu,
  • interpretacja utworu (tempo, intonacja),
  • ogólny wyraz artystyczny ( element ruchu, strój, gest sceniczny).

Przebieg konkursu:

Konkurs recytatorski odbędzie się w naszym przedszkolu w sali  grupy „Elfy” dnia 7 czerwca 2023 w godzinach przedpołudniowych. Dzieci będą deklamować wiersze na przygotowanej scenie przed widownią przedszkolną. Po wystąpieniu wszystkich uczestników komisja złożona z 4 nauczycieli na podstawie uzyskanej punktacji ogłosi wyniki.

Laureaci konkursu tego samego dnia otrzymają dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy i drobny upominek.