Infrastruktura

Budynek przedszkola

Przedszkole dysponuje czterema salami edukacyjnymi dla dzieci z bezpośrednim dostępem do łazienek. Wyposażenie oraz zabawki posiadają atesty i certyfikaty, które zapewniają higieniczne i bezpieczne warunki pobytu dzieci w placówce. W każdej sali znajdują meble zapewniające osobną półkę na podręczniki i przybory edukacyjne dla dzieci. Sale wyposażono w zabawki wspomagające naturalny rozwój małego dziecka oraz w pomoce dydaktyczne rozwijające różnego rodzaju zainteresowania.

Lokalizacja naszej placówki w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły oraz dobra współpraca z dyrekcją pozwala nam na prowadzenie zajęć ruchowych również w sali gimnastycznej.

Wszystkie sale przedszkolne zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza gwarantując tym samym dobrą jakość powietrza w czasie pobytu dzieci w budynku przedszkola.

Dbając o bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci w naszym przedszkolu regularnie przeprowadzamy ozonowanie, które wykazuje niszczące działanie w stosunku do bakterii, wirusów, grzybów, pleśni i alergenów. Profilaktycznie ozonowanie jest przeprowadzane co 3, 4 tygodnie. W przypadku nasilania się występowania infekcji nawet 1 raz w tygodniu.

Plac zabaw

Czas na świeżym powietrzu spędzamy na spacerach lub w ogrodzie, gdzie urządziliśmy plac zabaw. Są huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. W piaskownicy budujemy babki z piasku, a na trawie bawimy się w berka lub organizujemy pikniki na kocach.

Plac zabaw położony jest na ogrodzonej działce o powierzchni 500 m. Posiada on Certyfikat Zgodności, wydany przez COBRABiD-BBC Biuro Badań i Certyfikacji, który gwarantuje spełnienie wymagań bezpieczeństwa.