DZIEŃ ZIEMI 22 IV

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Także nasze Przedszkolaki, którym nieobojętny jest los naszej Planety, włączyły się w tę  międzynarodową akcję.

Dzień obfitował w wiele aktywności związanych głównie ze zdobywaniem informacji o tym, jak możemy pomóc Ziemi i dbać o nią, by wszystkim dobrze się tu żyło.

Była przede wszystkim nauka o segregacji śmieci, recyklingu, a także o zachowaniach proekologicznych.

Przedszkolaki włączyły się również w akcję sprzątania Świata i oczyściły najbliższą okolicę z odpadów.

Celem tego dnia było promowanie postaw proekologicznych wśród Przedszkolaków i pokazanie im, że choć mają jeszcze niewiele lat los naszej Planety jest w ich rękach, a o jej przyszłość możemy zadbać już dzisiaj.